fbpx
1 C
Skopje

Секој хороскопски знак е посебен: Колку деца треба да имате според вашиот

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Сето е запишано во ѕвездите, дури и колку деца треба да имате. Имено, секој знак на хороскопот е посебен по своите карактеристики што влијаат на моделот на размислување и емоциите.

Ако сте пронашле соодветен партнер или размислувате да основате семејство, прочитајте што ви предлагаат ѕвездите:

1. Овен

Овните уживаат во родителството. Ѕвездите за Овните имаат испланирано 3 или 4 деца. Поради нивната самодоверба, сила и решителност, Овните се родени лидери. Бидејќи се амбициозни и имаат големи планови, децата се далеку на нивниот список. Меѓутоа, како што мажот или жената во знакот на Овен растат и стануваат позрели, односно позрели, децата станува сè повеќе посакувана цел.

2. Бик

Бикот има за цел да има 2 деца, а нешто повеќе од тоа е премногу за нив. Жената родена во знакот на Бик е одлична мајка или, како и мажите што се супер татковци бидејќи се неверојатно трпелививи и нежни кон децата. Сепак, Бикот инсистира на одржување високи стандарди и не им се допаѓаат на промените. Има силни семејни вредности и ќе се обиде да го всади тоа кај децата кои секогаш се на прво место, поважни и од неговото сопственото здравје.

3. Близнаци

Сигурно никој нема да биде изненаден кога ќе чуе дека бременоста со близнаци е идеална опција за луѓето во знакот на Близнаци. Тие не сакаат да бидат сами, затоа им се потребни деца. Но, исто така се непредвидливи и мајките во знакот на Близнаци често имаат повеќе од две деца. Вистински пример за тоа е Анџелина Џоли. Луѓето Близнаци се забавни родители. На нивните деца никогаш нема да биде здодевно затоа што луѓето во овој знак не сакаат да бидат затворени дома, со што често ги носат своите деца на патувања, во природа и сл.

4. Рак

Родителството е подеднакво природно за Ракот, како и процесот на дишење. На овој хороскопски знак, ѕвездите му предвидуваат 2 деца, но со неколку години разлика меѓу себе.

Симпатичната природа на мајката во знакот на Рак му обезбедува на детето топло опкружување во кое детето може да напредува. Нејзините имагинативни карактеристики помагаат да создаде среќен и хармоничен дом полн со љубов. Овој хороскопски знак се карактеризира со чувствителна природа која е повеќе склона кон промени во расположението. На некои ќе им требаат неколку години да одлучат за друго дете, а некои ќе останат само на едно дете.

5. Лав

Ѕвездите планираат од 2 до 4 деца за Лавовите. Тие се познати по мултитаскингот и тоа не е проблем за нив. Како родители, тие се забавни, но очекуваат почит.

Кога имаат намера да станат родители, ништо нема да застане на нивниот пат, но тие мора да знаат како да се справат со фактот дека веќе нема да бидат центарот на вниманието што инаку ги истакнува од толпата.

Лавовите лесно се справуваат со повеќето предизвици на родителството, затоа што се родени лидери и се хумани.

6. Девица

Девиците сакаат ред, така што едно дете е идеална опција за нив. Тие се одлично организирани и очекуваат да го следат распоредот за пишување домашни активности и задачи. Повеќе деца можат да ги уништат нивните планови за кариера и животни цели. Сепак, постојат некои Девици кои се доволно храбри и се одлучуваат за друго дете.

Пристојност, чистота, организација и ред може да се очекува од дете на родител во знакот на Девица. Девиците се вредни и посветени на своите семејства и ја насочуваат целата своја енергија да го дадат најдоброто на своето дете.

7. Вага

Вага се стреми кон рамнотежа, еднаквост и чесност, но тие сакаат да се дружат, така што ќе имаат минимум 2, а можеби дури и 4 или 6 деца. Мајките во знакот на Вага се мирни и нежни, дури и кога детето има излив на гнев. Тие се талентирани во чувањето на бебиња. Високо ја ценат соработката и партнерството и ќе се обидат да ги пренесат овие вредности на своите деца.

8. Шкорпија

Скорпиите се надарени да се занимаваат со цела армија на деца, па ѕвездите им, предвидуваат најмалку 3 деца. Тие се емотивни суштества кои уживаат во родителството. Сакаат предизвици и сакаат да бидат најдобри во сè што прават. Сакаат да тестираат различни методи на родителство за да дознаат што е најдобро за нивните деца. Тие сакаат нивните деца да прераснат во силни личности.

9. Стрелец

Стрелците се енергични, авантуристички и љубопитни, што ги прави забавни и опуштени родители. Но, немојте да се изненадите ако не се одлучат за деца затоа што за нив ова не е лесна одлука. Тие претежно имаат едно дете и ретко се одлучуваат за друго. Даваат сè од себе за нивното дете. Важат за креативни и им овозможуваат на своите деца поголема слобода од кој било друг хороскопски знак, но понекогаш им недостасува трпеливост.

10. Јарец

Три деца не се проблем за Јарецот. Тие имаат вродени вештини за родители и се одлични во управувањето со домаќинството и кариерата. Тие се убедени дека добриот план е темел на сè и дека можат да управуваат со сè. Тие на своите деца им даваат до знаење дека се шефови и инсистираат на дисциплина. Нема да се обидат да станат пријатели со децата, туку ќе негуваат однос со почит. Јарецот има силно чувство за семејство и традиција.

11. Водолија

Водолијата копнее по авантура и слобода, така што ѕвездите планираат едно дете за нив. Ова се луѓе со прекрасен карактер ако се во добро расположение. Но, понекогаш тие копнеат по осаменост и се затвораат себеси што не одговара со улогата на родителството. Особината што ја карактеризира Водолијаа и може да помогне во воспитувањето е тоа што истата е одличен слуштател.

12. Риби

Рибите се воден знак што сака да се размножува и да ужива во потомството. Ѕвездите планираат пет или повеќе деца за нив. Овој знак е полн со емоции и љубов. Тие се емпатични што ги прави совршени родители. Прилагодливи се и можат да останат мирни за време на стресните ситуации кои се чести кога станува збор за воспитувањето на децата. Тие се толку добри во родителството што другите честопати ги прашуваат за совет.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најнова вест: Британскиот сој на коронавирусот регистриран во Македонија

Од Министерството за здравство информираат дека денес при при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во месец јануари, во приватна лабораторија за генетика...

Раkoт вљубен и посесивен, таjни непријатeли саkaaт да му наштетат на лавот

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува успех во областите врзани со хуминитарна или уметнички дела. Бракот е стабилен. Брачниот партнер разбира дека...

Германија воведе нови построги правила за влез

За земјите со особено голем број инфекции, меѓу кои е и нашата, или со опасни мутации – од недела важат построги правила за влез...

Несекојдневна сообракајka во Скопје: Велпсипедист преазил пешаk, па избегал

Во текот на вчерашниот ден во 14: 10 часот во Скопје на улица „50-та Дивизија“ велосипед управуван од засега непознато лице кое го напуштило...

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...
- Advertisement -