13 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Еве колку траеше: Се појави снимка од разорниот земјотрес во Албанија (ВИДЕО)

Во видеото кое е објавено на Фејсбук, е снимен буквално целиот земјотрес кој на 26 ноември го погоди Драч.

Земјотресот беше со јачина од 6.4 степени според Рихтеровата скала, од кој 52 луѓе загинаа, стотици се повредени, а илјадници луѓе останаа без покрив над главата.

По земјотресот во Албанија, 4.000 луѓе се сместени во хотели, а 6.500 во шатори.

Lëkundjet e forta sizmike "shkundin" fasonerinë

Lëkundjet e forta sizmike "shkundin" fasonerinë

Posted by Gazeta TemA on Wednesday, December 4, 2019

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.