fbpx
17 C
Skopje

Еве што ќе ви се случи, кога ќе престанете да јадете леб

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Ако престанете да јадете јаглехидрати барем во еден од оброците кои ги имате во денот, вашето тело ќе се промени! Ова особено се однесува на лебот. Еве како ќе реагира организмот на отсуството на оваа храна.

Ќе ги намалите килограмите

Јагледхидратите во организмот се апсорбираат како гликоген, а секој грам јаглехидрат во нашиот организам задржува 3 до 4 пати повеќе вода.

Ќе го намалите стомакот

Само неколку денови без јаглехидрати во исхраната се доволни за да забележите дека вашиот стомак се „собира“ односно намалува. Се разбира, храната која треба да ја внесувате дури го правите ова мора да содржи многу растителни влакна.

Ќе имате повеќе енергија

Кога ќе го намалите внесот на јаглехидрати во вашето тело, потребно е да внесувате поголема количина на зеленчук и овошје за да може да си обезбедите енергија за во текот на целиот ден.

Мора да се напомене дека во првите денови е препорачливо што повеќе вода, особено наутро пред вашиот прв оброк.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -