fbpx
4 C
Skopje

Еве што велат астролозите за значењето на бемките во зависност од тоа каде се наоѓаат на телото

АКТУЕЛНО

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Додадете сода бикарбона додека варите јајца – причината ќе ве изненади

За секој проблем постои решение – би рекле многумина, и навистина е така барем кога станува збор за варењето јајца и неговото лупење. Се...

Многумина веруваат дека бемките на телото се добар знак, Меѓутоа, постои верување дека бемките на различни делови на телото укажуваат на различни аспекти од животот. Дознајте и кои!

Бемка на образ укажува на успешна личност

Без оглед на кое подрачје на образот се наоѓа бемката , личноста која го има ќе биде успешна без оглед на професијата со која се занимава. Задржете ја бемката и ќе бидете успешни, доколку го отстраните, среќата која ај носи ќе исчезне.

Бемка во близина на око

Луѓето кои имаат бемка на ова место се привлечни за спротивниот пол, а исто така одлично им оди и на професионално поле.

Бемка над веѓа

Бемка на ова место укажува на храбра, силна, тврдоглава и авторитативна личност. Овие луѓе се родени да бидат лидери или работодавачи.

Бемка над усна

Луѓето кои имаат бемка над горната усна се семејни луѓе кои веројатно ќе основаат големо семејство, аи сто така ќе имаат константна емотивна поддршка.

Бемка на стапало

Бемка на стапало укажува на авантуристички настроена личност. На нив не име потребен посебен повод за да излезат од домот благодарение на оваа бемка.

Бемка под веѓа

Бемка на ова место укажува на вредна и креативна личност. Овие особини може на одредена индивидуа да и донесат слава, здравје и просперитет. Меѓутоа, тие може да имаат проблеми во семејниот живот.

Бемка на нос

Луѓето кои имаат бемка на нос се склони кон коцкање и флертување. Во случај и да личноста биде богата, таа и понатаму ќе биде незадоволна затоа што тие сакаат да ризикуваат и се склони кон постојано барање адреналин во животните ситуации.

Бемка на усна

Бемка на усна директно укажува на проблеми со исхраната и на проблеми во љубовните односи.

Бемка на грб

Бемка на грб значи дека личноста е мрзелива по природа. Овие луѓе сакаат времето да го поминуваат лежејќи или спиејќи, што може лошо да влијае на нивната кариера.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Декември ќе биде многу среќен за овие три хороскопски знаци: Розите ќе цветаат во име на љубовта

Среќата ќе ги придружува и во следната година во која тие ќе фантазираат, ќе визуелизираат и ќе размислуваат позитивно, а тоа пак ќе отвори...

Апасиев ја прифати поканата: Генерале, спремај турско кафе, превриено, без шеќер

Професоре Апасиев, благодарам на брзиот одговор. Кафето ќе го спремам лично јас. Турско. Превриено. Без шеќер. На 19 ноември го замолив @shlapatalo (Борче Стаменов, скромен дечко...

Венко ги објави резултатите: 40 % од тестираните се позитивни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, Куманово-49,...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...
- Advertisement -