fbpx
-2 C
Skopje

Еве во кој англиски клуб требаше да заигра Давиде Астори

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Тренерот на фудбалерите Маурисио Покетино истакна дека бил многу тажен кога дознал за смртта на играчот Давиде Астори и откри дека пробал да го ангажира додека бил менаџер на Саутемптон.

Покетино на конференцијата за новинарите пред натпреварот против Јувентус во осмина-финалето од Лигата на шампиони почна така што изрази сочуство до сите луѓе кои го сакаат Астори.

Тоа е голема трагедија. Се сретнав со него пред пет години, бидејќи имав идеја да го донесам во Саутемптон. Беше сјајна личност, одличен професионалец, прекрасен играч“, рече Покетино за британски медиуми.

“Бев многу вознемирен поради веста дека починал… ја делиме болката со сите во Италија и Фиренца, целата своја енергија ја праќам на неговото семејство“, додаде Покетино.

Давиде Астори, фудбалерот на Фиорентина и репрезентацијата на Италија, умре ноќта помеѓу сабота и недела. Вчерашната аутопсија покажа дека Астори умрел од срцев удар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...
- Advertisement -