4.5 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Соседот фатен како бега од самоизолација

Жителите на британскиот град Стивинг забележале трчање на грмушка на улица, при што истиот момент го документирале со телефонот и направиле снимка. Според „LAD Bible“,...

Филипче сподели: Една работа силно охрабрува

Министерот за здравство Венко Филипче, на својот Фејсбук профил сподели охрабрувачки вести, односно добро е тоа што бројот на заболени не расте нагло. -Иако сѐ...

Падна пресуда: По 3 и пол години затвор за обвинетите во „Титаник 3“

Ејуп Алими и Исмет Гури заработија затворски казни за изборни нерегуларности за време на локалните избори во 2013 година. Според пресудата која денеска ја објави...

Да се радуваме за оваа прекрасна вест: Детска клиника соопшти – 7 годишната Румеса ја победи леукемијата

Седумгодишната Румеса ја победи болеста и денеска целосно здрава си замина од Детската Клиника. Оваа убава вест Детската клиника ја објави на својот Фејсбук профил. „Во...

Европа и светот се мобилизираат во центар-десно и десно

Под покровителство на Вашингтон, и во организација на домашниот тинк-тенк 🇮🇹 Nazione Futura говорници на конференцијата “National Conservatism: God, Honor, Freedom of Nations беа Марион Марешал, младата наследничка на Марин Ле Пен, Матео Салвини, Виктор Орбан, Џорџина Мелони (ECR), Европските конзервативци и реформисти, делегации на водечките партии и движења од Полска, САД, Израел и многу други лидери од најголемите европски држави и влади.

Слики: Marion Maréchal наследничката на Марин Ле Пен и младата и нова надеж на Франција и Европа!
#Identity & #Democracy
Orbán Viktor – ФИДЕЗ Унгарија.
Thierry Baudet – младата десничарска ѕвезда од Холандија кој со партијата FvD доминираа и победија во сенатот.
Матиас Карлсон од Sverigedemokraterna – доминантна либерал-конзервативна партија во Шведска која успеа да ги надемине Модератерна и социјалистите за прв пат!

Франческо Гибилеи (Francesco Giubilei) – 28 годишен лидер на NAZIONE FUTURA и главен организатор од Италија на конференцијата.
Професот Prof. Ryszard Legutko од Полска и шеф на групата на Европските конзервативци и реформисти во Европскиот парламент.
Мате Чурич и центарот за обнова на култура во Хрватска и дел од ХДЗ.
Авторот на “The virtue of Nationalism”, лидер на израелскиот The Herzl Institute & автор на видеото на PragerU “Why you should be nationalist”.

Дел од настанот беа и младите крила и организации од Браќата од Италија – Fdi (ECR Italy) како и од ЛЕГА партијата на Матео Салвини.
Делегат поканет од домашните организатори од Конзерватив МК беше Стефан Василевски, извршен директор на Conservative.mk

Latest Posts

Соседот фатен како бега од самоизолација

Жителите на британскиот град Стивинг забележале трчање на грмушка на улица, при што истиот момент го документирале со телефонот и направиле снимка. Според „LAD Bible“,...

Филипче сподели: Една работа силно охрабрува

Министерот за здравство Венко Филипче, на својот Фејсбук профил сподели охрабрувачки вести, односно добро е тоа што бројот на заболени не расте нагло. -Иако сѐ...

Падна пресуда: По 3 и пол години затвор за обвинетите во „Титаник 3“

Ејуп Алими и Исмет Гури заработија затворски казни за изборни нерегуларности за време на локалните избори во 2013 година. Според пресудата која денеска ја објави...

Да се радуваме за оваа прекрасна вест: Детска клиника соопшти – 7 годишната Румеса ја победи леукемијата

Седумгодишната Румеса ја победи болеста и денеска целосно здрава си замина од Детската Клиника. Оваа убава вест Детската клиника ја објави на својот Фејсбук профил. „Во...

АКТУЕЛНО

Соседот фатен како бега од самоизолација

Жителите на британскиот град Стивинг забележале трчање на грмушка на улица, при што истиот момент го документирале со телефонот и направиле снимка. Според „LAD Bible“,...

Филипче сподели: Една работа силно охрабрува

Министерот за здравство Венко Филипче, на својот Фејсбук профил сподели охрабрувачки вести, односно добро е тоа што бројот на заболени не расте нагло. -Иако сѐ...

Падна пресуда: По 3 и пол години затвор за обвинетите во „Титаник 3“

Ејуп Алими и Исмет Гури заработија затворски казни за изборни нерегуларности за време на локалните избори во 2013 година. Според пресудата која денеска ја објави...

Докторот од „Плодност“ направил и трето тестирање, сега нема коронавирус иако претходниот тест му беше позитивен

Сопственикот на битолската клиника Плодност, Таше Трпчевски и неговото семејство немаат коронавирус, покажало последното испитување кое фамилијарно го направиле. Преку веб страницата на Клиниката,...

Син на пациент од Козле: Физиотерапевтот и болничарот кој носел храна се меѓу заразените, пациентите дома без тест

Еден од пациентите на Физикална рехабилитација во Козле беше татко ми. Откако излезе првиот случај со заболениот пациент, него експресно го пуштија од болницата со...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.