fbpx
3 C
Skopje

Евроскептиците нека се откажат од бугарските пасоши и тогаш нека глумат патриоти

АКТУЕЛНО

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Србија пред затворање: Ситуацијата во Ниш е на раб на катастрофа

Во Ниш и натаму расте бројот на заболени со ковид-19. Од вчера тестираните 679 материјали, според податоци на Домот на здравје, позитивни резултати добиле...

Два града побараа ПОЛИЦИСKИ ЧАС: Од 21:30 часот до 5:00 наутро Во Гевгелија побара општината

Според извештаите на Министерството за здравство, во последните два дена во Неготино беа регистрирани 84 нови случаи, а во Гевгелија 64. Во моментов активни...

Евроскептиците кои секојдневно се удираат во гради дека се некакви загрижени патриоти, а куцкаат на тастатура од далечните земји за „Македонија“ нека се откажат од бугарските пасоши и нека се вратат во Македонија, овде да заработуаат, овде да трошат, овде да се борат за напредок.

Евроскептиците кои велат дека ЕУ не ни треба, а кои живеат во европските држави, нека отидат во Русија или нека се вратат ваму, дома, и од тука нека продолжат да зборуваат колку Европската унија е лоша и колку истата не ни е потребна.

Евроскептиците кои шират слики „ќебе за тебе, намесот ЕУ за тебе“ нека не се сликаат со амбасадори и нека не ги лажат дека се ориентирани кон западот и ЕУ, кога срце им плаче за српско-руската врска.

ЕУ е за сите нас, за државата, за напредок, за Македонија!!! ДА ЖИВЕЕ ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА!!!

Евроскептиците кои секојдневно се удираат во гради дека се некакви загрижени патриоти, а куцкаат на тастатура од…

Posted by Вардар on Tuesday, May 5, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

Радиоактивна прашина од Сахара стигна во Европа! 60 години по тестот се врати како бумеранг

Радиоактивната прашина од Сахара е присутна во Франција од февруари, открива Здружението за контроа на радиоактивноста. Прашината ветрот ја донел од пустината Сахара и...

Ѓорчев открива кои афрички земји добиле вакцини пред Македонија

Министерот Филипче, пак, вели дека очекува во среда да почне и вакцинацијата во земјава. Вчера Кенија доби еден милион вакцини од „АстраЗенека“, Руанда 340 000...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

БОМБА НА ЗАЕВ: Им понуди на ВМРО-ДПМНЕ да влезат во Влада, но без Христијан Мицкоски

Првпат го кажувам ова, сакам да отворам дебата за заедничка власт и Влада со опозицијата. Ама да има човек со кого може да се...
- Advertisement -