fbpx
24.8 C
Skopje

Фејсбук брзо реагираше – избришана страната „Предавници – Traitors“, но брзо е формирана нова

АКТУЕЛНО

Неполн час постоеше Фејсбук страната „Предавници – Traitors“, на која се објавуваа фотографии и видеа од Македонци во Мелбурн, кои денес излегоа на гласање на референдумот.

Сепак, по серија пријавувања од повеќе корисници на Фејсбук, страната беше избришана поради дискриминаторска содржина, на која се испраќаат дури и закани за оние кои излегоа на гласање.

Набрзо се форммирани нови Фејсбук страни, на кои исто така се објавуваат слики и видеа од настаните во Мелбурн. Покрај страна со истото име „Предавници – Traitors“, постои и нова страна „ONLY Macedonia“.

И новите страни се „репортираат“ и веројатно набрзо ќе бидат избришани.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -