fbpx
14.8 C
Skopje

Фиат Цаноски денес ја мажи ќерката Егзона – невестата преубава ФОТО

АКТУЕЛНО

Познатиот биснисмен и сопственик на универзитетот ФОН, Фиат Цаноски денеска прави свадба за ќерката Егзона Цаноска.

Егзона во мај годинава, се вери со Мехмед Џан од Скопје со кој се во љубовна врска една година.

За шминката и фризурата на невестата беше заслужен стилистот Арменд Рамадани. Егзона објави неколку фотографии на својот Инстаграм профил со хаштаг #MeetTheMemeds

Во мај годинава, синот на Фиат, Сефер Цановски правеше свадба во Истанбул со Сезен Баш германка со турско потекло.

Извор: Женски магазин

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -