fbpx
23.8 C
Skopje

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ VS АГИМ ЈОНУЗ: „Вие сте попиле малку пред емисија“, по што ја напушти емисијата!

АКТУЕЛНО

Политичкиот аналитичар Агим Јонуз го напушти синоќешното издание на „Само вистина“ на Канал 5, каде гостуваше со Филип Петровски.

-За мене велат дека сум самобендисан, ама претпоставувам се возбудуваш и ти во огледало кога се гледаш – му кажа Јонуз на соговорникот, на што Петровски реагираше со зборовите „Вие сте попиле малку пред емисија“.

Водителката се обиде да ја смири ситуацијата, но Јонуз го остави микрофонот и си замина, при што му рече на Петровски: „Ти си мочко за мене“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -