fbpx
5 C
Skopje

Филипче пресече: Полицискиот час би важел две недели

АКТУЕЛНО

Му посакуваме на Мицкоски побрзо да оздрави и да закрепне, и здрав и прав да дојде на конгресот и да даде отчет пред делегатите за тоа што го сработил последните четири години, напиша попладнево на својот Фејсбук профил, поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски кој е дел од Иницијативниот одбор за свикување вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ.

Интерните клиники во Скопје се на стенд бај и подготовени да примаат ковид пациенти. Ударот кон болниците не е така нагол како што беше во ноември и тоа е значајна разлика. Тешко е да се каже дали ќе продолжи тој тренд, дали ќе се задржи некое плато или ќе расте бранот. Има поделени мислења кај епидемиолозите по тоа прашање. Но, ние треба да сме внимателни и подготвени. Ова ќе важи 2 недели, но секако ја следиме ситуацијата и можно е да има промени, кажа министерот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -