17 C
Skopje

Филмско бегство од полициска станица во Москва: Скокна од прозорец со радијатор врзан за раката

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како еден маж скока од прозорец на полициска станица и бега.

Тоа можеби не би било толку чудно доколку типот не скокнеше од првиот кат врз покрив на автомобил кој бил паркиран долу, што и му го ублажи падот.

Но ситуацијата да биде уште полуда, тој скокнал со радијатор врзан за раката со лисици.

Се се случило во Москва, а деталите за ова необично бегство се уште не се познати.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -