fbpx
19 C
Skopje

Финансиски бенефит за еден знак, љубовни проблеми за близнаците – Неделен хороскоп 06 – 12 август

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Овен

Бидете отворени кон другите кои ви се додворуваат, бидејќи ова е погоден период за љубов. Можно е познанство со Рак или Шкорпија, кои ќе ви го разубават животот. На работа, задоволни сте и се е како што треба.

Бик

Овој период е одличен за дискусија за врската која полека станува сериозна, или пак запознавање нова личност со која е можно да се развие посериозна врска. На работен план, се уште не доаѓа можноста за вас, а вие ја чекате. Сакате промени. Промена на позицијата или работата. Бидете уште малку трпеливи.

Близнаци

Малку тежок работен период ве очекува. Ќе имате многу идеи, но нема да најдете време за нивна реализација. Чекање ве очекува и во љубовта. Постои личност која ви се допаѓа, но можно е да е потребно повеќе време за тоа.

Рак

Оваа недела ќе претворате во злато што и да допрете. Одлична недела и за работа и за љубов за сите Ракови. Ова е ваша недела и искористете го тоа. на емотивен план, многу извесен е почетокот на нов емоционален однос кој ќе биде страствен, но и стабилен.

Лав

Станувате малку пасивни на љубовен план и тоа не им се допаѓа на вашите сакани. Доколку сте сингл, тоа не ви одговара вам, бидејќи тапкате во место, а самите сте виновни за тоа. Колку и да не сакате, излегувајте почесто. На работа, ве очекуваат помалку нервози од претходната недела.

Девица

Оваа недела, комуникацијата на работа, но и со саканата личност е малку проблематична. На работа имате чувство дека вашиот глас не се слуша доволно, а во емоционалниот однос како да не можете убаво да се изразите и да бидете разбрани. Бидете трпеливи и слушајте ги другите.

Вага

Работите се неизвесни на љубовен план, но ве очекува супер авантура со еден Овен. Оваа личност ви се допаѓа веќе некое време и иако ништо конкретно не се случуваше досега, сега е времето за тоа. На работа, ве очекува подобрување.

Шкорпија

Земајте повеќе иницијатива на работа оваа недела, бидете храбри и не се плашете од донесување одлуки. Оваа позиција ќе ви одговара, а ќе фрли и ново светло на вашите лидерски способности. На љубовен план, ве очекува супер уживање и романтичен период.

Стрелец

Пред вас е убав период. По лошиот хаос, работната ситуација ќе се смири и ве очекува помалку работа, а повеќе можности за одмор и дружење. Исто така, интересно ќе биде и на полето на љубовта. Ќе флертувате во личност од друга земја.

Јарец

На работа се чувствувате многу добро и почитувани сте. Екипата е одлична и тоа ви годи многу. На љубовен план, ништо сериозно не се случува. Ако сте во врска, ќе биде мирно. Но, исто така мирно и ако сте сингл. Работата е во фокус оваа недела.

Водолија

Имате одличен однос и со колегите и со шефовите и тоа ќе направи да се чувствувате многу добро. Со колегите ќе се дружите и после работа. Љубовната ситуација е генерално добра и убаво се сложувате со партнерот, а убаво се развива и таквиот однос. Здравствено, можни се хронични проблеми.

Риби

Ве очекува одлича недела во која ќе бидете полни со енергија и сила за да започнете со нови планоци. Ова е вистински момент да се посветите на јакнење на вашите вештини, да започнете нов спорт или пак диета. Енергични и задоволни – тоа е описот за вас за оваа недела. Ќе успеете сите планови да ги спроведете на дело. На емоционален план, контактот со една Шкорпија ќе ве направи среќни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...
- Advertisement -