fbpx
4 C
Skopje

ФМП во неизвесен натпревар го победи Куманово

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Во рамките на 3-тото коло во Кисела Вода се сретнаа ФМП и Куманово и одиграа возбудлив и неизвесен натпревар. Првата четвртина од натпреварот заврши со предност од 1 поен за ФМП, а на полувреме се замина со предност за гостите од 3 поена со резултат 42-45.
На полувремето градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски доби дрес од ФМП со неговото презиме во знак на благодарност за подршката. Во продолжение третата четвртина беше апсолутно изедначена, а на крајот на 4-тата четвртина се одлучуваше и
исходот од натпреварот. Домаќините на крајот имаа повеќе концентрација и подобро го финишираа натпреварот и при резултат од 88-88 подобро шутираа од линијата за слободни фрлања за на крај да се радуваат на победа во овој натпревар со резулата 91-89.

Во редовите на ФМП најистакнат поединец беше Стефан Крстајиќ кој постигна 32 поени следен од Роналд Харис со 19 поени додека пак кај гостите Александар Андрејевиќ беше најрасположен за игра и постигна 24 поени и 13 скокови, а Јован Црнич зад своето име запиша
23 поени.

На другиот натпревар кој се играше денес Кожув на домашен терен загуби од Работнички со 84-95

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...

Јоци: Бранко, здраво и збогум – дојдоа нови деца во СДСМ, не знаат ни како изгледаш

Бранко се јави, вајстина се јави! Колку трогателно. Туку, екс претседателот на Македонија и на СДСМ, Бранко Црвеновски, со пензија од 100.000 денари, кој го...

Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера на неговиот фејсбук-профил напиша статус во кој им се обрати на Албанците во Македонија: „Драги сограѓани АЛБАНЦИ. Замислете ваква...

СЗО препорача носење маски и дома

Носење маски и дома препорачува СЗО поради спречување на ширење на зарзата во случаеви кога им доаѓаат надворешни посетитли и кога неможат да одржуваат...
- Advertisement -