27 C
Skopje

Формула 1 може да престане да постои

АКТУЕЛНО

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстоун стравува дека спортот може целосно да исчезне ако корона вирусот продолжи да го одложува стартот на шампионатот.

Еклстоун, кој е во „изолација“ на неговата фарма за кафе во Бразил со својата сопруга, вели дека поради „затварањето“ на сезоната може да се случи целосно исчезнување на спортот поради целосно секнување на изворите на приходи на тимовите и на спортот – ТВ правата, парите за оддржување на трките и спонзорите.

„Да погледнеме и во најдоброто сценарио, да се потребни шест месеци за да се среди оваа пандемија и веќе да нема проблем, за Формула 1 ќе биде многу тешко да се оддржуваат трки. Морате да ги убедите промотерите да ризикуваат да оддржуваат трки без публика, а не може да се тркаат на -10. Кога се оди на Формула 1 трка, тоа се планира цел ден, не стануваш едно утро и велиш ќе одам на Силверстоун. Еве и да има трки, треба да имаш живи учесници. Дали тимовите ќе бидат во состојба да патуваат и да се тркаат кога немаат пари да ги плаќаат своите вработени?“, се прашува Еклстоун.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тимот за одговор при катастрофи трага по исчезнатиот велешанец кај Белештевица

Четворица волонтери од Тимот за одговор при катастрофи од Црвен крст на РСМ Општинска организација Велес попладнево се вклучија во потрагата по исчезнатиот велешанец...

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -