19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

Форум во Вашингтон на цела светска политичка десница

Повеќе информации за настанот ќе добиеме во текот на деновиве, вели Стефан Василевски од Конзерватив МК. Слика: Стефан Василевски & конзервативната светска легенда и екс-премиер на Канада (2006-2015), Стивен Харпер – Stephen Harper. Тој е и еден од фронтмените на најголемата десничарска платформа која придонесе за победа на Доналд Трамп на изборите во САД, Прагер Универзитет – PragerU.

Моментално, Стивен Харпер е претседател на најголемата во светот центар-десно и десна политичка организација која е капа односно чадор организација на Европската народна партија, Светските и европски конзервативци (АКРЕ/ЕКР), а работи во соработка со Конрад Аденауер, Интернационалниот републикански институт како и многу други центар-десно до десно политички платформи, тинк-тенкови, организации, граѓански платформи. Сепак, примарната работа на ИДУ е со политичките партии кои се членови на ИДУ. Од Македонија, членка во ИДУ е ВМРО-ДПМНЕ.

Не треба да се заброрави дека во времето на Харпер, Канада не признава под нашето уставно име, Република 🇲🇰 Македонија. #IDU
International Democrat Union www.idu.org

Latest Posts

Мицкоски: Граѓаните на Иловица и Штука ќе одлучуваат за рудниците

Во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните на Иловица и Штука ќе најдат дека тие ќе одлучуваат што ќе се случува со рудниците овде. Вие...

Мисајловски: Ѓорче Петров одбира обнова на Македонија

Мирче Ацев е едно од населените места во Ѓорче Петров каде што победничката атмосфера се чувствува на неколку денови пред 15-ти јули. Заедно со...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.