fbpx
5 C
Skopje

(ФОТО) Апасиев со објава која ги замисли ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ – дали е реално тоа?

АКТУЕЛНО

Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил сподели објава, која би требало и веројатно ќе ги загрижи двете најголеми партии во државата, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

Професорот и предводник на партијата Левица, објави дека се отвараат штабови во повеќе градови во Македонија, а во коментари има целосна поддршка.

Растеме како печурки после дожд 😍 После Скопје, Кочани, Крива Паланка и Велес, продолжуваме во Аеродром, Карпош, Прилеп, Куманово и низ цела Македонија…, напиша Апасиев.

Од оние градови кои не се споменати, во коментари бараат неговите следбеницишто е можно побрзо и таму да отвори штаб, што значи дека сериозно ќе влезе во трка за места во собранието, на претстојните парламентарни избори кои ќе се одржат следната година на 12-ти април.

Растеме како печурки после дожд 😍 После Скопје, Кочани, Крива Паланка и Велес, продолжуваме во Аеродром, Карпош, Прилеп, Куманово и низ цела Македонија…#ПриклучиСе

Posted by Димитар Апасиев on Sunday, October 27, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -