fbpx
22.8 C
Skopje

ФОТО Беше вљубена до уши во него – единствениот дечко што Марија Шерифовиќ го претстави во јавноста

АКТУЕЛНО

Победничката на Евровизија својот приватен живот го крие како змија нозете, но пред десет години беше во врска и тогаш на сите им ја покажуваше својата среќа.

Пред десет години Славко Калезиќ бил во врска со позната пејачка и ни двајца раскинале само по 6 месеци.

Инаку, Славко бил единственото момче кое Марија го претстави на јавноста, тие двајца заедно позирале за весниците и се мислело дека љубовта им цвета.

Марија Шерифовиќ ги воодушеви сите кога во својата автобиографска исповест призна дека има склоност и кој женскиот род. Таа отворено зборуваше за некои врски што ги имала со припаднички на истиот пол и со тоа за брзо време стана симбол за храбра жена на целиот Балкан.

Сепак, иако пејачката ретко зборува за својата приватност, таа во 2008 година била толку среќно вљубена така што пред сите ја призна својата љубов со црногорскиот пејач Славко Калезиќ.

Тие беа во среќна врска, но траеше само неколку месеци.

Морам да се фокусирам на мојата работа и не сакам на било кого да му претставувам проблем во животот. Љубовта на далечина едноставно не опстанува – изјави Марија за магазинот „Стори“ по раскинувањето.

Веднаш по оваа изјава се шпекулираше дека нивната романса била само маркетинг трик, но ниту Славко ниту Марија не коментираа по овие гласини.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -