fbpx
-2.9 C
Skopje

Фото: Бочварски – Штип е благодарен на медицинските лица, работниците и дежурните служби

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Градоначалникот на Штип Благој Бочварски на својот официјална фејсбук страница сподели фотографии со транспаренти поставени на Општина Штип на кои пишува: Заштити се, спаси живот! Со ова првиот човек на градот изразува благодарност до медицинските лица, работниците и дежурните служби.

Штип е благодарен на медицинските лица, работниците и дежурните служби! Заштити се, спаси живот! – стои во ФБ објавата на Бочварски.

Штип е благодарен❗Медицински лица, работници, дежурни служби❗Заштити се❗ Спаси живот❗

Posted by Blagoj Bochvarski on Tuesday, April 28, 2020

Претходно, во текот на денот тој упати и благодарност до до компанијата “Еколог” од Тетово и семејство Дестани за покажаната општествена одговорност преку донација на 50 таблети за дечиња од социјално загрозени семејства во Штип, со цел да можат непречено да бидат вклучени во наставата во периодот на пандемијата од корона вирусот.

Во овие моменти е важно да си помагаме за едно похумано и поправедно општеството за сите, стои во објавата на градоначалникот Бочварски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тони повторно распали: Говор по победата кој го ежи секој македонец (видео)

Одбојкарите денес ја победија Турција и се пласираа на ново Европско првенство, второ во низа. Одново Македонија се радува, ќе имаме фантастична година во која...

НАЈНОВИ ВЕСТИ: Судир меѓу автобус и две возила кај шумарсkи факултет во Скопје

Според изјавата на возачот на автобусот дадена на внатрешната контрола на ЈСП Скопје, стои во соопштението, незгодата се случила околу 15 часот во момент...

Љупчо Николовски со убава вест за граѓаните на источна Македонија

Работната сабота ја завршуваме доцна, но со повеќе одлуки на Владата во интерес на граѓаните. За капиталниот проект во македонскиот Исток, брана на река Отиња...

AМЕРИКАНСKАТA ВОЈСKА НА НОЗЕ : Се очекуваат протести од вooружени приврзаници на Трамп(ФОТО

НАЈНОВИТЕ ВЕСТИ ОД МАКЕДОНИЈА И СВЕТОТ Сите 50 држави во САД и областа Колумбија се во состојба на итен повик викендов поради можни насилни...

СИТЕ ПРИСУТНИ НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ ЕВАКУИРАНИ: Причината следна

Неколку сектори на аеродромот се затворени поради постапката на полицијата, која побарала од граѓаните да не ги споделуваат снимките од овој настан на социјалните...
- Advertisement -