fbpx
11 C
Skopje

ФОТО: Боли глава – Ова е најзгодната натпреварувачка во „Се или нешто“ досега

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Новата седма сезона на мега популарното македонско квиз-шоу „Се или нешто“ на телевизија Сител, започна со помалку среќа за натпреварувачите, но многу повеќе за банкарот кој мирно спие по секоја завршена игра поради слабите добивки на учесниците.

Во текот на претгодната сезона во редовите на оние што чекаат за игра беше и убавата скопјанка Тамара Маневска, од која камерата редовно ловеше по некој кадар од нејзината маркантна појава.

Сега во новата сезона дојде и нејзиниот ред за игра, а пред Лила се претстави како 19 годишна скопјанка која студира на правен факултет, а хоби и е моделството во модната агенција „Моделс Ин“, кај Алек Наумовски.

Како поддршка од присутната публика беа нејзините родители и чичко и кои и помагаа во одлуката кои кутии да ги отвори.

Облечена во црн тесен фустан кој ја истакна нејзината витка става, Тамара го задржа вниманието на гледачите со своето појавување, како и со возбудливата игра која не баш и одеше од рака.

Имено, Тамара ги отвори највисоките суми во кутиите, но на крај реши да игра и со 23-та кутија, по што ја дуплираше освоената сума од 4000 денари.

Нејзината игра ќе биде запаметена како не толку добра, но нејзината физичка убавина и шарм тешко дека ќе избледат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Еден од функционерите на ВМРО-ДПМНЕ: Апасиев е Чегевара на батерии

Твит на Димче Арсовски од ВМРО ДПМНЕ Стојанче Ангелов ќе биде главен лик во кризнава состојба. Ќе се бориме со пандемија на чело со Стојанче...

Убава вест: Државата започна со исплата од 11.000 денари до 14.000 денари за сите граѓани кои се во оваа категориј на пензионериа

Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за ноември почнуваат да се исплаќаат од денеска, предвреме и етапно, со цел да се...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Спасовски: Развоен буџет за модерна полиција и достојни услови за полицајците и во 2021 година

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше буџетот на Министерството за наредната година, посочувајќи притоа дека тој е развоен и дека ќе...
- Advertisement -