fbpx
6 C
Skopje

ФОТО: Дете слушнало чудни звуци од канализацијата – занемеле од она што го нашле

АКТУЕЛНО

Џордан Башав слушнал чуден звук од одводот кога се враќал кон својот дом, па застанал да види за што се работи.

Не знаел за што се работи, но знаел дека некому многу му е потребна помош.

Малото момче ги известило родителите, а тие викнале полиција. Од канализацијата била извадена мала срничка.

Неверојатната приказна за брзо време стана вистински хит и на социјалните мрежи, каде повеќето корисници се прашуваат: Како успеала да се најде таму?

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -