fbpx
10 C
Skopje

Се потмсевале за тоа во каква куќа живее – благодарение на соседот денеска има најубава куќа во маало

АКТУЕЛНО

Кога Џош Кајганик слушнал како децата од соседството му се потсмеваат на негвиот сосед Леонард Булок, за почеток објавил порака на социјалната мрежа Фејсбук.

Тој побарал сите добри луше да донураат и да помогнат, а тој собрал пари за да ја бојадиса куќата.

Огласот бил феноменален бидејќи дошле лица од Тексас, Вашингтон, па дури и од Калифорнија. 95. лица сакале да помогнат и ја трансформирале куќата на старецот.

Куќата сега изгледа вака:

Фото

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -