fbpx
10 C
Skopje

(ФОТО) Џентламентски потег на министерот Спасовски – на убав начин ја пречека колешката од Финска

АКТУЕЛНО

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ја пречека својата колешка од Финска на крајно џентламентски начин, подарувајќи и букет.

Министерката за внатрешни работи на Финска, Марија Охисало е во работна посетна на нашата држава, а истата беше пречекана на крајно високо ниво.

-Министерката за внатрешни работи на Финска, Марија Охисало, напиша Спасовски на Фејсбук.

Вечерва во работна посета на Република Северна Македонија пристигна Министерката за внатрешни работи на Финска, Марија Охисало.

Posted by Oliver Spasovski on Sunday, November 17, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -