fbpx
17.8 C
Skopje

(ФОТО) Џоуша му го промени личниот опис: Како изгледаше лицето на Поветкин после борбата со Американецот

АКТУЕЛНО

Ентони Џоуша во својот 22 меч ја забележа и 22 победа, и тоа благодарение на нокаутот кој му го додели на Александар Поветкин во 7-та рунда од мечот, иако во претходните шест рунди, доминантен беше Русинот.

Борбата помеѓу Поветкин и Џоуша помина во фер-плеј издание, па откако заврши претставата, Американецот замина кај Поветкин и му се заблагодари за борбата, а потоа од целиот руски тим доби честитки за победата.

Како во овој дуел поминал Поветкин, говорат фотографиите кои два дена подоцна ги сподели самиот Русин. Набрзо е направена и паралела, пред и по борбата со Џоуша.

Иако поразен, Александар Поветкин од оваа средба заработи фантастични шест милиони евра.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -