14 C
Skopje

Фото: Ги сруши сите бариери во модата – Има 185 кила и е најбаран модел

АКТУЕЛНО

Аркадио Дел Ваље секогаш имал само еден сон – да биде модел. Сепак, тешко му одело бидејќи има 200 килограми и едвај се движи.

Денес неговите соништа се реалност. Тој со 30 години е плус сајз модел и носи број 5Xl. Роден е во Бостон и има 185 килограми.

Вели неговиот менаџер го пронашол и направил да може да чекори на пистите и да се гордее со себе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бројките се повторно страшни: За последните 24 часа од 1524 тестови, позитивни на Ковид-19 во земјата се дури 404 случаи

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 172, Куманово 15, Дебар 4, Штип 8,...

Васко Ефтов: Што не можел да направи Дурловски, а го зборувал? – дали поради ова Дурло го врати мандатот?

Веќе втор носител, од вкупно шест носители на изборните листи на ВМРО ДПМНЕ, си поднесе оставка во последните два месеци. Вчера, носителот на изборната листа...

ТАЖНА ВЕСТ Еден од најпопуларните политичари почина: Амди почивај во мир

На 64-годишна возраст денеска почина Амди Бајрам. Фокус доби потврда од болницата Жан Митрев, каде веќе бил донесен починат. Амди Бајрам пред само 6 дена...

Рекорди се нижат: Се апелира на почитување на мерките – над 983 луѓе биле казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци. Министерството за...
- Advertisement -