fbpx
11 C
Skopje

Фото: Ги сруши сите бариери во модата – Има 185 кила и е најбаран модел

АКТУЕЛНО

Аркадио Дел Ваље секогаш имал само еден сон – да биде модел. Сепак, тешко му одело бидејќи има 200 килограми и едвај се движи.

Денес неговите соништа се реалност. Тој со 30 години е плус сајз модел и носи број 5Xl. Роден е во Бостон и има 185 килограми.

Вели неговиот менаџер го пронашол и направил да може да чекори на пистите и да се гордее со себе.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -