fbpx
24.8 C
Skopje

(ФОТО) Градоначалникот на Охрид, Георгиески предлага поскапување на водата за пиење

АКТУЕЛНО

Во среда на седницата на Советот на општина Охрид, градоначалникот Константин Георгиески со предлог за покачување на водата за пиење по решението на Регулаторната комисија.

Овој пат расте фиксниот надоместок, и тоа на 100 денари за физички лица и 120 за правни лица.

По доаѓањето на власт на СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески ова е второ поскапување на водата за пиење.
Извор и фото: ohrid24

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -