fbpx
18.7 C
Skopje

ФОТО: Груевски се сретна со првиот човек на ФИФА, Џани Инфантино и со Сер Алекс Фергусон

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оствари средба со првиот човек на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Швајцарецот Џани Инфантино.

Во текот на вчерашниот ден, Груевски се сретна и со претседателот на Европската фудбалска федерација (УЕФА), Александар Џеферин, како и легендарниот Сер Алекс Фергусон.

 

Груевски – Џеферин

Скопје Супер Куп

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -