fbpx
24.8 C
Skopje

ФОТО: Хит статус на Твитер, кој вистински ја прикажа излезеноста на референдумот

АКТУЕЛНО

Државната изборна комисија на прес-конференција соопшти дека официјално до 17 часот своето право на глас го искористиле 455.771 гласач или 28,83 отсто од вкупниот број запишани гласачи.

На социјалните мрежи има безброј статуси и мислења за денешниот референдум, но еден особено го привлече вниманието на многумина, а воедно не е напишан од Македонец.

„Повеќе Македонци гласаа во финалето на Ѕвезде гранда, отколку на референдумот“, е објавата на извесен Немања Раковиќ.

За краток период овој твит го споделија многумина, по што слободно може да се каже дека е вистинска сензација.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -