fbpx
2.8 C
Skopje

ФОТО: И близначињата на Енрике Инглесијас навиваат за Шпанија и Русија

АКТУЕЛНО

Во домот на Енрике Иглесијас и Ана Курникова владее навивачки дух додека трае Светското првенство во фудбал, а особено кога се натпреваруваат нивните родни земји.

 

View this post on Instagram

#worldcup #spain #portugal

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias) on

 

37-годишната поранешна тенисерка сподели слатки фотографии од нивните мали близначиња додека навиваа за време на мечот помеѓу Русија и Шпанија.

На едната фотографија малите Николас и Луси носат дресови од шпанската репрезентација, родната земја на татко им Енрике, додека на другата, се облечени во маички кои покажуваат дека се навивачи за тимот на Русија, од каде потекнува мајка им Ана.

 

View this post on Instagram

#Россия #worldcup2018 #GoRussia

A post shared by Anna Kournikova Iglesias (@annakournikova) on

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -