12 C
Skopje

Фото: И хотел Мериот со поздрав до шампионите – Добредојдовте

АКТУЕЛНО

Плоштадот “Македонија” веќе се полни со народ од сите страни. Река од луѓе во „црвено-црно“ е насобрана и ги чека хероите – ракометарите на Вардар да пристигнат и да започне официјалната промоција на европскиот трофеј.

Дел од граѓаните од своите домови директно се упатија кон плоштадот, а дел веќе се на аеродромот каде во секој момент се очекува пристигнување на европските шампиони.

Свој поздрав до ракометарите упати и хотелот Мериот со транспарент на кој пишува “Добродојдовте шампиони” а на кој покрај логото на Вардар стои и името на самиот хотел “Мериот”.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јанчев открива: Сакав да ја продадеме Белата палата, наши гласачи живеат со по две евра на ден

Како Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ предложив да ја продадеме Белата палата. Не може да бидеме народна партија во држава каде што дел од народот...

Trump: I voted for a guy named Trump

US President Donald Trump Voted for the 2020 Presidential Election at a Florida Library He exercised his right to vote in a library in West...

Две до три недели државен карантин за спречување на есенскиот бран на коронавирусот вели Д-р Драган Даниловски

Карантин во траење од две до три недели би го спречил есенскиот бран на коронавирусот, но би довел до социјална и економска катастрофа, ќе...
- Advertisement -