5 C
Skopje

(ФОТО) Интересна ситуација на теренот: Гвардиола заборави да отстрани еден детал од својот шал

АКТУЕЛНО

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Пеп Гвардиола на импресивен начин го предводи Манчестер Сити кон шампионската титула во Премиер лигата, тоа го докажа и вчера со гостинската победа против Арсенал со 0:3, но еден друг момент го привлече вниманието исто така.

„Граѓаните“ оваа сезона изгледаат незапирливо и речиси сигурно е дека ќе бидат новите шампиони на Англија.

Синоќа Сити гостуваше во Лондон кај Арсенал. Лесно славеа со 0:3, а камерите забележаа интересен детал во текот на мечот во кој главна улога имаше Пеп Гвардиола.

Каталонскиот тренер очигледно не очекувал толку студено време во Лондон, па со себе не понел „зимска опрема“, поради што веројатно морал да се поднови со нов шал и капа, но веројатно опседнат со подготовката на мечот со Арсенал, тој заборавил да ја тргне етикетата со цената, што предизвика интересни реакции на социјалните мрежи.

Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...
- Advertisement -