fbpx
16 C
Skopje

(ФОТО) Изгледаат моќно и опасно – МВР доби 10 интервентни возила за ЕБР

АКТУЕЛНО

Нови 10 интервентни возила – комбиња за потребите на Единицата за брзо распоредување при МВР .

-Како претходно, така и во наредниот период со несмалено темпо ќе продолжиме со напорите за подобрување на техничко-технолошките капацитети на полицијата, за осовременување и надградба на средствата и опремата нужни за ефикасно и квалитетно обавување на работните задачи на полициските службеници.- известуваат од МВР.

-Со набавката на овие десет интервентни возила – комбиња за потребите на Единицата за брзо распоредување при МВР ние денес, практично, започнуваме да ја операционализираме донацијата што Министерството за внатрешни работи на РСМ ја доби минатата година од нашите пријатели и партнери Република Чешка а во висина од еден милион евра, – се додава во објавата на МВР.

Нови 10 интервентни возила – комбиња за потребите на Единицата за брзо распоредување при МВР .Како претходно, така и…

Posted by Министерство за внатрешни работи on Monday, November 4, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -