fbpx
-5 C
Skopje

(ФОТО) Каква ли година ќе беше ова за него: Од работ на смрта до најсреќниот ден во животот

АКТУЕЛНО

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

За многумина 2017 година беше доста турбуелента, но вистинска приказна за филмско платно има фудбалерот на Хал, Рајан Мејсон.

Ова момче пред една година во пресметката со Челзи заработи стравчична зфрактура на черепот и имаше крварење во мозокот. Лекарите во „Сент Мери“ болницата во Лондон. со тешка мака и низа операции успеаа да му го спасат животот.

Кобниот момент се случи на 22. јануари кога при еден воздушен дуел со Гери Кеихил, остана покосен на теренот. Но 11 месеци подоцна, Мејсон го дочека најсреќниот ден во неговиот живот откако на 20 декември се роди неговиот син.

„Тешко е со зборови да се опише каква година ова бепе за мене. Тоа беше физички и ментален предизвик поради кој сум навистина горд што го поминав. Да го држеш синот во последните денови од годината е навистина посебно чувство. Ќе се вратам посилен“, порача Мејсон.

Хал и во најтешките денови остана со фудбалерот под договор, а Мејсон веќе започна со полесни тренинзи и се очекува неговото враќање на терените во новата, 2018 година.

 

Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Југославија не подели, ако Гоце Делчев го немаше, мораше да го измислиме за да нѐ обедини

Треба да создадеме позитивна атмосфера за младите да го користат ова минато како отскочна даска за подобра иднина во наредниот период. Бугарија не е...

Ковачевски: Не ни треба еуфорија и национализам, ни треба решение со Бугарија

Без да можам да алудирам на самото интервју на Зоран Заев и на реакциите кои следувале после тоа, мислам дека Договорот со Бугарија е...

Јоци: Разликата меѓу комуњари и вмројни е следна

Разликата меѓу ,,комуњари" и вмројни, е што на овие ,,нашиве" не им даваме да дишат и ќе ги шетаме по гаќи ако треба и...

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...
- Advertisement -