fbpx
6 C
Skopje

(ФОТО) Крајно моќна фотографија доаѓа од Лондон: Зоран Заев меѓу најмоќните во светот

АКТУЕЛНО

Македонија може да се гордее, на чело со Зоран Заев конечно сме меѓу најсилните, ова може да се забележи од фотографијата во продолжение.

Зоран Заев се наоѓа во друштво на Кралицата Елизабета, првиот човек на САД, Доналд Трамп, Ангела Меркел и Емануел Макрон. Тука се ужте Борис Џонсон, Трудо и многу други познати и влијателни први луѓе.

Дефинитивно, фотографија која крена лавина од позитивни реакции на социјалните мрежи.

Од опозициската СДСМ многу истакнати членови ја споделија и порачаа дека борбата се исплатела, Македонија конечно е стабилна и сигурна европска државата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -