fbpx
23.8 C
Skopje

ФОТО: Лила со скршено срце по смртта на Влатко Илиевски

АКТУЕЛНО

Личностите од македонската јавна сцена не престануваат да ја искажуваат својата тага на сцоијалните мрежи по смртта на рок-ѕвездата Влатко Илиевска.

Една од нив е и водителката Лила Филиповска која на својот инстаграм профил на веста дека погребот на пејачот ќе се одржи денеска, стави скршени срциња.

Пејачот почина завчера, во својот автомобил, а причините за смртта сѐ уште се утврдуваат. Погребот е денеска на гробиштата во Ѓорче Петров.

Извор: Прес24

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -