19 C
Skopje

(ФОТО) Љубчо Георгиевски и Љупчо Балкоски на средба со градоначалникот на Виница

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Екс премиерот Љубчо Георгиевски кој е претседател на ВМРО НП денеска заедно со кандидатот за пратеник од ИЕ 3 Љупчо Балкоски оствари средба со ОК на ВМРО НП во Штип, Кочани и Виница, а при посетата на Виница се сретна и со првиот човек на градот Ивица Димитров.

 

На средбата беше истакната поддршката за европскиот пат по кој треба да чекори државата, а од страна на лидерот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски уште еднаш беше потенцирано дека партијата силно ги поддржува сите процеси кои водат кон ЕУ и НАТО.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -