fbpx
15 C
Skopje

(ФОТО) Луѓе внимавајте каде возите: На автопатите во Македонија шетаат коњи

АКТУЕЛНО

Читател на ТВ21 испратил фотографија до редакцијата, на која јасно се гледа како коњи слободно шетаат по автопатите ширум државата, нешто што не е вообичаено за нормални земји.

Фотографијата е направена на автопатот Скопје – Гевгелија, каде јасно се гледа дека на истата два коњи слободно шетаат.

Коњите се наоѓаат во правецот од Велес кон Неготино, неколку километри пред клучката во Неготино.

На сите возачи на оваа делница им се препорачува внимателно движење.

ФОТО: ТВ21

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -