fbpx
6 C
Skopje

ФОТО Македонската Клаудија Шифер со една фотографија ги збуни пријателите, па ја прашаа: „Ти ли си“?

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Таа важи за една од најубавите ТВ лица, а како минува времето, за водителката Билјана Дебарлиева тоа како да стои во место.

Нежна, сензуална, пријатна за гледање и слушање, таа едноставно е оригинална и единствена како во она што го работи, така и со својата појава.

Ако некогаш негуваше одреден стил од кој не правеше отстапки, изминатите неколку години Биле се повеќе е храбра за да направи промени кога е во прашање нејзиниот визуелен печат.

Токму затоа, за нејзините пријатели и следбеници на социјалните мрежи и секако гледачите, изненадување е кога ќе ја видат со нова промена.

Овој пат изненади со фотографија на која е во издание какво не сме ја виделе досега, со младешка фризура од брановидни кадрици – имиџ поради кој собра лавина од коментари кои се нижеа еден до друг.

Едни ја прашаа дали е таа, други и поласкаа дека изгледа 20 години помладо, трети дека е како кукла, а пак сопругот ја спореди со Клаудија Шифер.


Едно е јасно, во вакво или такво издание, Дебарлиева плени со својата појава.

фото:фејсбук

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...

Јоци: Бранко, здраво и збогум – дојдоа нови деца во СДСМ, не знаат ни како изгледаш

Бранко се јави, вајстина се јави! Колку трогателно. Туку, екс претседателот на Македонија и на СДСМ, Бранко Црвеновски, со пензија од 100.000 денари, кој го...

Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера на неговиот фејсбук-профил напиша статус во кој им се обрати на Албанците во Македонија: „Драги сограѓани АЛБАНЦИ. Замислете ваква...
- Advertisement -