fbpx
3 C
Skopje

ФОТО: Марја ги има најголемите на светот – „Чувствувам како да сум успеала во животот“

АКТУЕЛНО

Германката Марја Хилс, со уметничко име Бешин, во градите има 10 литри солен раствор и уште не ѝ е доста. Тешко ѝ е да облекува чевли, бидејќи од огромните гради не ги гледа сопствените нозе.

-Сакав да имам што е можно поголеми гради. Во еден момент, кога дојдов до одредена големина, фановите од целиот свет почнаа да ми зборат дека имам најголеми вештачки гради на светот. Тоа ми беше супер и се чувствував како во нешто да сум успеала во животот – раскажала Марја.

Нејзините гради тежат вкупно 18 килограми.

Градници за нејзиниот граден кош не постојат, па мора да ги нарачува. А, тоа не е единствениот проблем со кој се соочува. Маиците кои ги носи мора да се многу растегливи, а со проблем се соочува и во мали простории како лифт и автомобил.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -