fbpx
-6 C
Skopje

(Фото) Мицкоски пред Влада: Ветуваа Google и Facebook ќе го донеле во Македонија, а една шајка не заковаа

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Без автобуси, без да можеме да ги тераме со сила нашите сограѓани, како што тоа го правеше Зоран Заев за еден друг проект. Да дојдат слободно, да го изразат својот револт за овие национални омаловажувања. Година и половина ја унишуваат Македонија. Ни ветуваат 5 % раст на БДП, пекол донесоа, темнина донесоа кај секој еден граѓанин во Република Македонија.

Национално не уништвите, направивте Македонецот да биде рамнодушен. После сите понижувања овие година ипол, после целиот колапс што и го направивте на вашата татковина, ние ќе застанеме рамо до рамо со сите граѓани без разлика на вера и нација за да ве испратиме на темната страна на историјата.

Ќе ве поразиме жестоко, ќе ве испратиме на буниште, таму каде што припаѓате.

Во меѓувреме дури траеше говорот на Мицкоски граѓаните извикуваат „Избори“ и „Победа“.

Црнила и темнина надвладеа над нашата мила татковина Република Македонија. Ќе ви покажеме дека пред зората е најтемно. После овие црнила доаѓа зората, а таа носи надеж за подобра иднина на нашите граѓани, вели лидерот на македонската опозиција Христијан Мицкоски во својот говор од пред Влада.

Ветуваа Гугл ќе го донеселе, Фејсбук ќе го донеселе. Шајка не заковаа. Нема тоа да ви дозволиме да манипулирате. Нема да се тргнеме од пред Влада, додека не ви го видиме тилот како излегувате од оваа зграда. Ги поништвите сите граѓани без разлика на нивната етничка и национална припадност.

Ќе изгрее зора на слободата! Не можам да ветам чуда, не можам нешто што нема да го исполнам, најважно нешто во мојот живот е образот и честа. Ве молам и вие кои застанавте рамо до рамо со нас, секогаш кога ќе ги полните штабовите, кога ќе доаѓате со нашите сограѓани кажувајте им ја вистината за ВМРО-ДПМНЕ. Да бидеме чесни и честити. Само така можеме да ги освоиме и довербата и срцата на нашите сограѓани. Нема да ветиме 500 километри автопат, но ќе ветиме 500 километри патишта кои ќе ги направиме за да нашите сограѓани имаат помали незгоди на тие патишта. Нема да ветиме дека ќе донесеме чист воздух, но ќе ветиме 30 % на намалувањето на загадувањето заради тоа што имаме методологија со која ние тоа го можеме, рече Мицкоски во својот говор.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -