fbpx
24.8 C
Skopje

ФОТО: Младиот градоначалник Бочварски ја пречека Северина, таа не можеше да ја исфрли насмевката од своето лице

АКТУЕЛНО

Овој викенд во Штип се одржува „Пастрамалијада“, а како главен гостин вечерва ќе настапи балканската дива Северина, која каде и да се појави бкувално прави „рушум“.

При пристигнувањето во Штип, Северина беше пречекана од младиот градоначалник Благој Бочварски, кој успешно и парираше, што можеше да се забележи и од насмевката на српската пејачка.

Северина покрај настапот пред штипската публика, доби и подарок од Општина Штип доделен токму од Бочварски.

Браво градоначалниче, знаеш како треба!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -