fbpx
10.8 C
Skopje

(ФОТО) Момчето со армоника денес е најпознатиот музичар на балканот, а Саша и Дејан од страна внимателно го слушаат

АКТУЕЛНО

Поп пејачот кој денеска е прекрасен музичар познат и популарен во сите земји на Балканот, љубовта кон музиката ја негува уште од најмали нозе.

Станува збор за Жељко Јоксимовиќ. Тој со своите фанови на Инстаграм сподели фотографија од детските денови на која тој свири на хармоника додека неговите браќа Дејан и Саша внимателно го слушаат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -