16 C
Skopje

(ФОТО) Можно ли е на 45. години да изгледа вака – Касандра која своевремено дојде во Македонија

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Актерката Кораима Торес, која се прослави со улогата на Касандра,  секогаш изгледала убаво.

Но, денес на своја 45-годишна возраст изгледа одлично.

Таа позира во костим за капење додека ужива во својот одмор, гордо покажувајќи го своето тело.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -