fbpx
19 C
Skopje

(ФОТО) Најзгодната македонска фолкерка без шминка во непрепознатливо издание на скопскиот аеродром

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Фолк пејачката Сузана Гавазова на своите настапи и на социјалните мрежи секогаш можеме да ја видиме со шминка на лицето, а многу ретко во природно издание, барем не онакво како ова сега.

Имено, Сузана често знае на социјалната мрежа Фејсбук да се вклучи во живо и на своите пријатели и следбеници да им ја открие својата музичка агенда со настапи.

Овој пат во едно опуштено издание од скопскиот аеродром, без шминка на лицето и подготвена за патување, го вклучи мобилниот и почна да се снима.

На оние што ја гледаа им појасни дека чека авион за Германија каде ќе пее на хуманитарен концерт заедно со својата поранешна група „Пицикато“.

Откако веројатно не и се допадна како изгледа без шминка на телефонската камера, ги стави очилата за сонце и кажа дека така е подобро.

Сепак, за пофалба е тоа што Сузе пред својата публика е отворена за комуникација, па дури и кога не е скоцкана од глава до пети.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -