fbpx
5 C
Skopje

(ФОТО) Наум Петрески по бурата во Австралија душата си ја одмора во Радожда

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Фолк-пејачот Наум Петрески деновиве со семејството одмора во Струга. По годишниот одмор, тој секогаш се опушта во Струга, во Радожда и во Охрид, отркрива пејачот за порталот „7 дена“.

„Ова е одмор за мојата душа. Да се видам со пријатели, роднини. Да ловам риба на Дрим. Струга е мој прв дом и најубаво ми е кога сум тука. Тука ќе бидам додека децата не тргнат на училиште“, рекол Наум.

Во Струга тој е со ќерката Македонка и синот Стефан, кои ги има од бракот со пејачката Зуица Лазова. Од првиот брак, Наум ја има ќерката Анастасија, која е исто така пејачка.

52-годишниот Наум неодамна се врати од Австралија, каде што заедно со Зуица беше на турнеја во неколку градови низ земјата. Пред еден од настапите заедно со пријатели тргнал по риба, па откако ги зафатило невреме близу Сиднеј, медиумите пишуваа дека пејачот е загубен и дека по него трага австралиската крајбрежна стража. Тој се огласи во јавноста неколку часа подоцна, велејќи дека е добар, ама дека жали што заради невремето, немале добар улов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -