fbpx
4 C
Skopje

ФОТО: Неочекувана завршница на 89-ти Оскари: „Месечина“ најдобар филм, Шазел најмлад освојувач оскар

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Мјузиклот „Ла Ла Ленд“ освои шест Оскари на сега завршеното 89-то издание на доделување награди на Американската академија на филмска уметност и наука: за режија, главна женска улога, фотографија, музика, песна и сценографија. Но филмот „ Месечина“ е прогласен за најдобар филм.

Ема Стоун најдобра главна улога, Кејси Афлек награден во машка конкуренција. Режисерот на „ Ла Ла Ленд“ Дејмиан Шазел го освои Оскарот за режија и го собори рекордот како најмлад добитник на наградите. „ Ограда“ му донесе Оскара на Дензел Вашингтон за споредна машка улога, а женска Вајоли Дејвис.

На овој настан се случи и малку непријатна ситуација откако сите очекуваа „Ла Ла Ленд“ да ја добие наградата но дојде до забуна и за најдобар филм му приадна на „Месечина“. Луѓето кој се заслужни за овој лапсус беа Ворен Бити и Феј Данвеј.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

За 3 години жена успеала да заштеди пари за нов стан – нејзиниот едноставен трик стана вирален на интернет

Шери Хауви ги воодушевила сите со својот начин на штедење пари, а на истиот може да штедат сите оние кои што имаат доволно пари...

Фото: Благодарение на добрите луѓе, нема да препознаете како изгледа куќата на Атиџе

Сузана Турунџиева во последно време минува многу време со Атиџе Муратова и станаа одлични пријателки. Сега, таа на својот Фејсбук профил сподели прекрасна вест: „Градежните работи...

Oвој март ќе биде посебен за три хороскопски знаци: На овој знak се ќе му појде од рака

Нов месец, нови предизвици, нови возбудливи денови особено за овие три хороскопски знаци ЛАВ Токму во март ќе се ослободат од предрасудите и конечно ќе...

БГНЕС: Масаkр и линч над Љубчо Георгиевски

Во последните 24 часа, во РС Македонија се одвива масовен и целосно координиран напад против поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски, откако вчера тој предложи свој...

Доктор кој не се тушира 6 години и не користи дезодоранс објаснува зошто тоа што го прави не е бесмислено

Американскиот научник Џејмс Хамблин престанал да се тушира во 2015 година, а сега го објаснил сето тоа. Научникот и доктор Џејмс Хамблин (37) не се...
- Advertisement -