fbpx
3 C
Skopje

(фото) Падна првиот снег на Балканот

АКТУЕЛНО

Иако не беше најавен, снег утринава падна во БиХ, снег го прекри Купрес на југозападот на замјата.

На фотографиите кои мештаните ги споделуваа на социјалните мрежи може да се види дека овие предели се побелени од снег, додека во останатите делови од земјата засега не се очекува снег.

Според најавите и вториот дел од ноември се очекуваат температури над просекот и претежно дожд.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -