fbpx
23.8 C
Skopje

ФОТО: ПЕТАР КОЛЕВ НА ОФИЦИЈАЛНА ВЕЧЕРА СО ЕВРОПРАТЕНИЦИ ОД ГРУПАТА НА ЕВРОПСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ И РЕФОРМАТОРИ

АКТУЕЛНО

Претседателот на партијата Граѓанско Демократска Унија-ГДУ, Петар Колев присуствуваше на официјалната вечера на Групата на Европските конзервативци и реформатори, што се одржа вечерва во Софија. Еве што објави на својата facebook страна првиот човек на ГДУ.

„На официјалната вечера организирана од групата на Европските конзервативци и реформатори, имав задоволство да се запознаам и да разговарам со повеќето европратеници членови на ЕКР (ЕCR).

МАКЕДОНИЈА ИМА ПРИЈАТЕЛИ НАДВОР, ОСТАНА УШТЕ ДА НАЈДЕМЕ ПРИЈАТЕЛИ ВНАТРЕ?!“

 

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -