fbpx
21.8 C
Skopje

ФОТО По Данев и Рагнелова уште двајца други пратеници излегоа да гласаат на референдумот

АКТУЕЛНО

Пратеникот и координатор на една од пратеничките групи на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев, гласаше претпладнево.

Во гласачката кутија својот став го искажала и пратеничката на ВМРО ДПМНЕ Даниела Рангелова.

Пред малку во Кавадарци гласаше и потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Митко Јанчев. По нив се изредија и екс министерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Тодоров.

Својот глас го заокружија и пратениците Крсто Јовановски и Жаклина Пешевска.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес конференција истакна дека ставот на партијата е секој сам да одлучи што ќе прави на референдумот.

Извор: Локално

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -