fbpx
8 C
Skopje

(ФОТО) По подолг молк, се огласи и Филип Петровски – што сакаше да најави

АКТУЕЛНО

Филип Петровски е еден од луѓето кои најактивно се бореа за зачувување на уставното име Република Македонија, правејќи секаков вид на напори.

Тој често можеше да се види пред Собрание како протестира, со уште мал број на луѓе, кои не успеаја во намерата и потоа како за момент да се повлече од сцена.

Сепак и покрај тоа, Петровски е активен и на социјалните мрежи, каде по подолг молк, даде ново мислење и порака, но многумина запраша – што сака да најави Филип Петровски.

“-Слабо нешто постирам, тининининиини…“, напиша на својот профил Петровски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -